Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca 2019 r.

 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. W najbliższą sobotę ministranci i schola są zaproszeni z rodzicami na pielgrzymkę i piknik rodzinny do Wąwolnicy.
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.00.
 5. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 17.00.
 6. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Zabawy na 18 lipca. Serdecznie zapraszamy!
 7. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach poświęcenia pól i nowego krzyża przy posesji Państwa Okoniów.
 9. Dziękuję Panu Grzegorzowi Pitkowi za wykonanie prac elektrycznych w naszym kościele.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na prace gospodarcze realizowane w naszej parafii.6 czerwca odszedł do Pana Arcybiskup Bolesław Pylak. Informacje o uroczystościach pogrzebowych znajdziemy na plakacie w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,

 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.