Ogłoszenia

Zesłanie Ducha Świętego 20 maja 2018r.

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy świętej o godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu zostały zamontowane 2 drzwi zewnętrznych do kościoła dostosowane do nowych wymogów związanych z dyrektywami Unii Europejskiej w sprawie zabezpieczenia i przechowywania danych osobowych w instytucjach kościelnych. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną na nowe nagłośnienie naszej świątyni 500 zł.
 9. Poświęcenie pól:
  • 21 maja o 18.00 w Marysinie
  • 22 maja o 18.00 w Natalinie
  • 23 maja o 17.00 w Snopkowie
   Proszę o przygotowanie przydrożnych krzyży i kapliczek oraz liczny udział wiernych.