Ogłoszenia

XXXII Niedziela Zwykła 12 listopada 2017r.

  1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane.
  2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane codziennie po mszy świętej o godz. 17.00, w niedziele po mszy świętej o godz.9.00. Kartki z imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, można składać do urny przy ołtarzu bądź        w kancelarii.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są wyrazem naszej szczególnej troski o dzieła gospodarcze w naszej parafii a obecnie przeznaczone na trwający remont dachu na naszym kościele.
  4. Bóg zapłać Państwu Królik za ofiarowane chryzantemy w doniczkach.
  5. W tym tygodniu przeżywamy doroczny odpust parafialny 18 listopada . Mam nadzieję, że znajdziemy czas na modlitwę w kościele podczas sumy odpustowej o godz.18.00. Zyskany tego dnia odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś ze zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe celebrujemy o godz. 17.15.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XI – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze
  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki św. Franciszka
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.