Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła 29 października 2017r.

  1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Na różańcu możemy też wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. Nabożeństwa wypominkowe sprawujemy w listopadzie codziennie o godz. 17.30 a w niedziele po mszy świętej o godz.9.00. Kartki wypominkowe, które zostały przyniesione do naszych domów, po zaznaczeniu daty modlitwy składamy do urny przy ołtarzu bądź do kancelarii.
  2. W tym tygodniu, w środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku 9.00, 11.00 i 12.30. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom.
  3. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele msza święta o godz.17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz.16.00. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udamy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.
  6. W ubiegłym tygodniu prowadzone były prace związane z chemicznym czyszczeniem dachu kościoła. Wykonano też pierwszą część przeszlifowania skorodowanych miejsc i naniesienia zaprawek malarskich. Wyczyszczono rynny i pasy podrynnowe. Na prace te złożono ofiarę 500 zł. W minionym tygodniu złożono również ofiary na kaplice 300 zł ( Św. Stanisława Kostki) i 100zł (Św. Barbary). Bóg zapłać. Dziękuję panu Bartoszowi Olszewskiemu za reperację ławek w naszym kościele.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krzysztofa Kowalskiego z ul.Czarownej w Natalinie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła .