Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła 30 września 2018r.

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.00.
 3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Mszy świętej nabożeństwo z modlitwą o nowe powołania w Kościele.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź święta od godz. 16.00. Po Mszy świętej kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp Adama Banacha. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.