Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2017r.

  1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele po Mszy Świętej o godz. 17.00 październikowym nabożeństwie.
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października. Jesteśmy zaproszeni do parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie na uroczystości, podczas których nastąpi ogłoszenie tego kościoła sanktuarium Maryjnym.
  4. Zbiórka ministrantów odbędzie się 14 października o godz. 18.00 a spotkanie dla rodziców ministrantów 15 października po mszy świętej o godz. 11.00.
  5. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dlatego w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. Po różańcu spotkanie wspólnoty Galilea. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz.16.00, a wieczorem Msza Święta o godz.17.00, zaraz po niej pierwszo-piątkowe nabożeństwo jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Po nabożeństwie spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne 200 i 500 zł. na prowadzone prace gospodarcze w naszej świątyni. Przypominamy, że ofiary złożone na tacę w przyszłą (II) niedzielę miesiąca są wyrazem naszej szczególnej hojności i odpowiedzialności za świątynię parafialną.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski