Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017r.

 1. W minionym tygodniu ukończyliśmy montaż nowego ogrzewania kościoła. Koszt tej inwestycji wyniósł 23 000 zł.
 2. Wczoraj zostały zainstalowane kolejne 2 kaplice wokół kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas mszy świętej poświęcimy różańce.
 4. Trwa ostatni tydzień zapisów młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. Na remont kościoła złożono ofiarę 100 zł. Bóg zapłać.
 6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali po mszy świętej o godz.17.00 a w niedziele po mszy świętej o godz.9.00. Tych zaś, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań .

 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa
  z rąk swego brata, poganina, patron Czech

 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.