Ogłoszenia

XXV Niedziela Zwykła 23 września 2018 r.

  1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W sobotę o godz. 6.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Tego dnia przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
  3. Prosimy osoby, które chciałyby oddać krew w ramach akcji prowadzonej przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie 7 października, o zapisywanie się w kancelarii naszej parafii.
  4. Sołtys Marysina zaprasza na spotkanie sołeckie 27.09.2018 r. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.
  5. Dziękuję osobom, które pracowały w ubiegłym tygodniu przy podcinaniu parafialnego żywopłotu. Na prace związane z remontem naszej świątyni złożono ofiarę 100 i 100 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.