Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła 17 września 2017r.

  1. Dziękujemy Księdzu Doktorowi Czesławowi Bielcowi za wygłoszone słowo Boże. Zachęcamy do nabycia jego książki o Świadkach Jehowy.
  2. Jutro 18 dzień miesiąca września, liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Nabożeństwo ku czci bł. Karoliny Kózkówny i poświęcenie kaplicy św. Stanisława Kostki z uroczystym przeniesieniem Jego figury odbędzie się po mszy świętej o godz.17.00.
  3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  4. W piątek po mszy świętej o godz.17.00 odbędzie się kolejne spotkanie wspólnoty Galilea. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);

  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).