Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła 16 września 2018 r.

  1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się artykuł o naszej parafii.
  3. Pozostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Zabawy i Radłowa.
  4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.00. Jest to 18 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bł. Karoliny Kózkówny.
  5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. Przy naszej szkole odbędzie się posadzenie Dębu Katyńskiego i poświęcenie kapliczki Matki Bożej. Uroczystości rozpocznie Msza święta o godz. 9.30 Zapraszamy.
  6. Prosimy rodziców dzieci z klas 3 spoza naszej szkoły o zgłoszenie dziecka do przygotowania do I Komunii Świętej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 października o godz.11.00.
  7. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie organizuje 7 października w naszej szkole akcję oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy parafian do włączenia się w to jakże ważne przedsięwzięcie ratujące ludzkie życie. Szczegóły zamieszczone są na plakacie w gablocie.
  8. Na prace remontowe w naszej parafii złożono ofiarę 400 zł. Bóg zapłać.