Ogłoszenia

XXIII Niedziela Zwykła 10 września 2017r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one wyrazem naszej szczególnej troski o dzieła gospodarcze przygotowujące nas na nadchodzącą zimę. Dziękuję również za ofiarę indywidualną na ten cel 300 zł.
  2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Będziemy Ją o to prosić szczególnie podczas wieczornej Mszy Świętej o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, 17 września, będziemy gościli Ks. Dra Czesława Bielca, który wygłosi słowo Boże i będzie rozprowadzał książkę o destrukcyjnej działalności „Świadków Jehowy”.
  5. Rozpoczynamy zapisy młodzieży z klasy II i III gimnazjum do przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie ze wskazaniami KEP miejscem przyjęcia tego sakramentu jest parafia zamieszkania.
  6. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy odbędzie się 17.09.2017r. o godz. 17.00 w Jastkowie. Na pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie wyjeżdżamy w najbliższą sobotę ( 16.09.2017r.) o godz. 6.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).