Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła 3 września 2017r.

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych i peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w naszej parafii. Niech te wyjątkowe przeżycia duchowe przyniosą błogosławione owoce w życiu każdej rodziny.
 2. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą wyrazem naszej szczególnej hojności i troski o dzieła gospodarcze w naszej parafii. W tym tygodniu będą kontynuowane prace nad montażem ogrzewania kościoła. Będziemy musieli również usunąć ogniska rdzy z dachu kościoła i pomalować go.
 3. W związku z rozwojem naszej szkoły i nowymi potrzebami katechetycznymi, w naszej szkole rozpoczyna pracę katechety Pani Barbara Sagan. Życzymy Pani owocnej posługi i satysfakcji z prowadzonych zajęć.
 4. We wrześniu planujemy montaż 3 kolejnych kaplic wokół kościoła. Zgodnie z inicjatywą mieszkańców proszę radnych o rozpoczęcie zbiórek w Marysinie i Natalinie. Dziękuję Parafianom za tą inicjatywę, która pomoże jeszcze lepiej poznać nam duchowość naszej Patronki.
 5. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
 6. 10 września jesteśmy zaproszeni na Jarmark Firlejowski do Dąbrowicy na godz.11.30.
  Tego dnia, na działce przed naszym kościołem, odbędzie się FESTIWAL SNOPKÓW. Początek o godz.14.00. Szczegółowy program zamieszczamy w gablocie.
  Tego dnia wieczorem o godz.18.00 spotkanie popielgrzymkowe w parafii św. Stanisława w Lublinie.
 7. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Snopkowie rozpocznie się w naszym kościele parafialnym mszą świętą o godz. 8.30. Zapraszamy grono pedagogiczne, rodziców, dziadków, rodzeństwo i wszystkich uczniów.