Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła 2 września 2018 r.

  1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.30 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych i ósmych. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.
  5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Po Mszy świętej spotkanie ministrantów inaugurujące nowy rok pracy formacyjnej.
  6. Zebranie pielgrzymów wyjeżdżających w październiku do Włoch, odbędzie się w Jastkowie 09.09.2018r. o godz. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kolejny Festiwal snopków w Snopkowie. Rozpoczynamy o godz.15.00. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakatach. Chętnych do współorganizacji nadal zapraszamy do kontaktu z radnym lub sołtysem.
  8. W ostatni piątek rada gminy zatwierdziła wprowadzenie nowej nazwy ulicy na drodze powiatowej od ronda do kościoła w Snopkowie: ul.Kościelna. Trwa zbieranie podpisów o wprowadzenie kolejnych nazw ulic. Prosimy o pozytywny odzew.