Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła 1 września 2019 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego będzie sprawowana jutro o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy również rodziców, dziadków i seniorów, którzy nie mogli pójść do szkoły 1 września 1939r.
  3. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.00.
  4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 17.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.15. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00
  5. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne wszystkich ministrantów i lektorów z naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.
  7. Trwają prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 300 zł na ten cel. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę ( drugą miesiąca ) będą wyrazem naszej hojności i troski o dzieła gospodarcze realizowane w naszej parafii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.