Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2017r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za czas naszych rekolekcji ewangelizacyjnych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tych ćwiczeniach duchowych. Dalej trwa w naszej parafii peregrynacja Krzyża Świętego. Każdy dzień będzie miał swój temat przewodni:
  • Poniedziałek Maryja Matka Kościoła
  • Wtorek Kościół posłany do świata
  • Środa Eucharystia sakrament jedności
  • Czwartek Kapłaństwo nowego przymierza
  • Piątek Przykazanie miłości
  • Sobota Zesłanie Ducha Świętego

  Po mszy świętej wieczorowej adoracja będzie trwała do godz. 19.00.
  W sobotę 2 września, na zakończenie peregrynacji będziemy gościli w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Po mszy świętej o godz.18.00 przekażemy relikwie Krzyża Świętego do parafii Św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

 2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz.17.00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach
  i w całym naszym narodzie.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tym bardziej zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość od godz.16.00.

 4. Pierwszy piątek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowej Mszy Świętej o godz. 17.00 i pierwszopiątkowego nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 5. Jesteśmy zaproszeni 2 września na Festyn Rodzinny do Marysina. Szczegóły na plakacie.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
 • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).