Ogłoszenia

XX Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 r.

 1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
 2. W dniach od 22 do 25 sierpnia w Garbowie odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Gościem będzie Jacek Pulikowski. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii.
 3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
 4. 25 sierpnia odbędą się w Jastkowie Dożynki Gminne. Rozpoczną się one Mszą świętą o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 5. W ostatni weekend sierpnia w Snopkowie, odbędzie się festyn wiejski. Więcej informacji znajdziemy wkrótce na plakatach. Wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizacji festynu proszone są o kontakt z panem Sołtysem lub Radnym.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji naszego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się comiesięczne nabożeństwo ku czci Bł. Karoliny Kózkówny, naszej Patronki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

 • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

 • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

 • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.