Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017 r.

  1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
  2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
  3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 16.15. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich.
  5. Zapraszamy do wzięcia udziału w 39 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę oraz w parafialnej pielgrzymce do Zabawy – sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny.
  6. Wójt Gminy Jastków zaprasza do wzięcia udziału w obchodach 102 Rocznicy Bitwy pod Jastkowem 3 sierpnia 2017r. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie Msza Święta na Cmentarzu Legionistów w Jastkowie o godz.16.00. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie parafialnej.
  7. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Czuba-Kosior kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Monika Wilkołaska panna z parafii Św. Brata Alberta w Lublinie. Przemysław Grzegorz Rudnik kawaler z parafii MB Częstochowskiej w Krupem i Katarzyna Stefania Kuwałek panna z parafii tutejszej.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe);

  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.