Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła 29 lipca 2018 r.

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 16.30. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 7. 3 sierpnia wyrusza 40 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Przypominamy o możliwości powierzenia swoich intencji pielgrzymom w funduszu ”Idę z tobą”.
 8. W związku z Ogólnopolskimi Obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i zbliżającą się 103 rocznicą bitwy pod Jastkowem zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystych obchodach. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.