Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2017r.

  1. Za miesiąc rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne „ Żródło”. Pamiętajmy o tym wydarzeniu w naszych modlitwach.
  2. Zachęcamy do udziału w 39 Lubelskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Możemy się włączyć w fundusz „Idę z tobą” wspomagający ubogich pątników. 16 września odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Zabawy szlakiem życia i męczeńskiej śmierci Bł.Karoliny Kózkówny. Pozostało już tylko 10 wolnych miejsc.
  3. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną 100 zł. na termomodernizację naszej świątyni.
  4. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. Zapraszam na świąteczną Eucharystię do kościoła o godz. 17.00.
  5. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii ma miejsce dzisiaj po każdej mszy świętej.
  6. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 17.00
  7. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Czuba-Kosior, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Monika Wilkołaska, panna z parafii Św. Brata Alberta w Lublinie.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku

  • 26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii (wspomnienie obowiązkowe).