Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła 22 lipca 2018r.

  1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy dzisiaj do pobłogosławienia pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
  3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  4. Trwają zapisy na 40 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Przypominamy również o możliwości powierzenia swoich intencji pielgrzymom w funduszu „ Idę z tobą”.
  5. Trwają prace remontowe w naszej świątyni. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.