Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła 21 lipca 2019 r.

 1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
 2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych lub w kancelarii parafialnej. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.
 4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Możliwość błogosławieństwa pojazdów dzisiaj po Mszach świętych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz wspierający zakup środków transportu dla misjonarzy.
 5. Wczoraj w naszym kościele parafialnym przyjęli sakrament małżeństwa Anna i Karol, którym składamy najlepsze życzenia na nową drogę życia.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej pielgrzymce do sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,

 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,

 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.