Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła 9 lipca 2017r.

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.
 2. W tym tygodniu wykonano prace murarsko malarskie związane z rewitalizacją płotu kościelnego od strony wschodniej. Dziękuję za wykonanie tych prac Arkadiuszowi i Mirosławowi Skoczylas z Natalina.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są wyrazem szczególnej troski o naszą świątynię i dom parafialny. Bóg zapłać za ofiarę indywidualną 2000 zł oraz fundatorowi ornatu maryjnego do naszej świątyni.
 4. Zachęcamy do udziału w 39 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 5. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się
  i pracuj!
  – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 6. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych.
  W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.
 7. Zachęcamy do zapoznania się z projektem pomagającym w zdobyciu kwalifikacji zwiększających możliwość zatrudnienia zwłaszcza ludzi młodych. Więcej informacji w gablocie.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe);
 • 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe);
 • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden
  z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).