Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła 1 lipca 2018r.

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Spowiedź w piątek od godz. 16.15.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy w Uroczystość Św. Piotra i Pawła wzięli udział we Mszy świętej, podczas której podziękowaliśmy Ks. Pawłowi Bartoszewskiemu za jego trzyletnią systematyczną pomoc duszpasterską w naszej parafii.
  4. Trwają prace remontowe w naszej świątyni. Ofiary, które złożymy na tacę w najbliższą niedzielę, drugą w miesiącu, będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z tą inwestycją. W tym tygodniu rodzina z naszej parafii złożyła ofiarę 2500 zł na drzwi boczne do naszego kościoła. Bóg zapłać.
  5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
  6. Możemy już zapisywać się na 40 Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.