Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 r.

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni i śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
  2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 17.00.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz. 17.00.Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.
  4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 17.00.
  5. W najbliższą niedzielę, 30.06.2019r., odbędzie się akcja oddawania krwi, prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
  6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela,

  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.