Ogłoszenia

XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2017 r.

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  2. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł. na spłatę zobowiązań związanych z budową plebanii i remontem kościoła.
  3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  4. W czwartkową uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszym kościele Mszę Świętą sprawujemy o godz. 17.00.
  5. Dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym wakacje, życzymy bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.
  6. Bóg zapłać osobie, która ufundowała do drugiej kaplicy figurę św. Franciszka. Obecnie wykonywana jest figura św. Barbary a w lipcu zostanie wykonana figura św. Stanisława Kostki.
  7. Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie zachęca do wzięcia udziału w projekcie rozwijającym przedsiębiorczość w powiecie lubelskim. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).