Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie, 2 czerwca 2019 r.

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy gromadzili się na wspólnej modlitwie podczas nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej.
 3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy świętej o godzinie 17.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 17.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 17.00. Spowiedź piątkowa o godz. 16.30.
 5. Poświęcenie pól:
  • Marysin 3 czerwca o godz. 18.00 rozpoczynamy od ul. Turkusowej
  • Natalin 4 czerwca o godz. 18.00 od początku ul. Gwieździstej
  • Snopków 5 czerwca po Mszy świętej o godz.17.00 w kierunku Snopkowa Północnego.
 6. Trwają prace związane z dostosowaniem kościoła do wymogów bezpieczeństwa energetycznego. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę ( drugą miesiąca ) przeznaczone są na prace gospodarcze realizowane w naszej parafii.
 7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Adama Drozda z Natalina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,

 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.