Ogłoszenia

VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na prace remontowe dachu świątyni.
  2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
  3. Spotkanie formacyjne dla rodzin dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po mszy świętej o godz.11.00, zaś dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz.17.00.
  4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17.00 i 19.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedziele po mszy świętej o godz. 9.00.
  7. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w niedzielę 25 lutego ( druga niedziela Wielkiego Postu ) a poprowadzi je ks. Roman Knyś, proboszcz parafii w Kaniem.
  8. W przyszłą niedzielę wypada 18 dzień miesiąca, nabożeństwo ku czci Bł. Karoliny Kózkówny odprawimy po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  9. Zakończył się czas ferii zimowych, dziękujemy Panu Bogu za ten czas. Życzymy dzieciom i młodzieży owocnej nauki i sukcesów w drugim semestrze.