Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna 6 maja 2018r.

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00. Odpust w parafii Św.Stanisława bm w Lublinie, suma odpustowa o godz. 18.00, na którą jesteśmy serdecznie zaproszeni.
  3. We wtorek pamiętajmy o solenizantach a wśród nich o Księdzu Arcybiskupie Stanisławie Budziku. Składamy również nasze najlepsze życzenia Pani Stanisławie Namięta, dziękując za jej troskę o piękno naszej świątyni.
  4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień I Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii. Msza święta, podczas której udzielony zostanie ten sakrament będzie sprawowana o godz.11.00. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.
  5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy świętej o godz.17.00,
  6. Prosimy uczniów klas siódmych o zgłoszenie się do kancelarii parafii celem zapisania się na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania.
  7. Msza święta z okazji rocznicy I Komunii świętej dla dzieci z klas IV, odbędzie się 20 maja 2018r. o godz.11.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.