Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
  2. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować. Za jego wstawiennictwem prośmy w modlitwie o oddalenie pandemii koronawirusa.
  3. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  4. Przypominamy, że w celebracjach liturgicznych w czasie epidemii może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, dlatego proszę aby w Mszach świętych sprawowanych w naszym kościele brały udział osoby zamawiające dane Msze święte.
  5. Zgodnie z przypomnieniem Księdza Arcybiskupa, czas na spowiedź świętą wielkanocną mamy do 7 czerwca. Gdyby była pilna potrzeba spowiedzi to bardzo proszę, aby umówić się indywidualnie pod numerem 608273379.
  6. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józefa Kamińskiego.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!