Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018r.

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 17.00.
  3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  5. W Niedzielę Palmową będziemy rozprowadzali chlebki dobroci.
  6. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Taką wizytę planujemy 23 marca od godz. 9.00
  7. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.