Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018r.

  1. Składam podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg wizytacji naszej parafii przez Księdza Biskupa.
  2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
  3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po mszy świętej o godz. 17.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
  4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
  5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 9.00,11.00 i 12.30. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Odpust w Nasutowie i Jastkowie, księża proboszczowie serdecznie nas zapraszają.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Na mocy dyspensy Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje w tym dniu obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęceni jesteśmy w tym dniu do innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.
  7. Poświęcenie pól planujemy na 21, 22 i 23 maja.
  8. Trwają prace nad udoskonaleniem nagłośnienia wewnętrznego i zewnętrznego świątyni. Czyszczone są i malowane elementy drewniane na zewnątrz naszego kościoła. W tym tygodniu wykonano iluminację bryły zewnętrznej naszej świątyni parafialnej. Niech będzie ona przypomnieniem o ciągłej obecności Pana Boga wśród nas.
  9. 2 maja na cmentarzu w Jastkowie o godz.18.00, będziemy się modlili za naszych zmarłych, którzy tam spoczywają.
  10. Grupa działaczy społecznych ze Snopkowa zaprasza osoby zainteresowane podłączeniem swoich domów do szybkiego internetu poprzez światłowód do zapoznania się z informacjami na ten temat na łamach bloga Snopków Dzisiaj. Więcej informacji w naszej gablocie.