Ogłoszenia

V Niedziela Wielkanocna 14 maja 2017 r.

  1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej podczas mszy świętych o godz.10.30 i 11.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach z klas trzecich i ich rodzinach.
  2. Za tydzień (21.05.2017r.) podczas mszy świętej o godz.11.00 będziemy przeżywali rocznicę I Komunii Świętej dzieci z klas czwartych.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na termomodernizację kościoła parafialnego. W tym tygodniu złożono na ten cel ofiary indywidualne: 200 i 50 zł. Wizualizację kościoła po remoncie możemy zobaczyć w gablocie przy wejściu do kościoła.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bł. Karoliny Kózkówny 18 maja o godz.17.00.
  5. Prosimy osoby wybierające się na naszą pielgrzymkę do Fatimy o zgłoszenie się do zakrystii z dowodem osobistym po mszy świętej.
  6. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po mszy świętej o godz. 17.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
  7. Dzisiejsza niedziela przykrywa święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
  8. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.