Ogłoszenia

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 31 grudnia 2017r.

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po mszy świętej o godz. 9.00 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  4. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Wraz z rodzinami wypraszamy potrzebne łaski w codziennym życiu. Przypominamy, że poza najbliższym piątkiem msze święte od 2 do 18 stycznia będą sprawowane w tygodniu o godz. 7.00.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Po wieczornym nabożeństwie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym.
  8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  9. Na potrzeby parafialne złożono ofiary indywidualne: 200 i 50 zł na organy oraz 200 zł na remont dachu kościoła. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.