Ogłoszenia

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, 30 grudnia 2018 r.

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.00,11.00 i 12.30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Przypominamy, że od 2 do 20 stycznia Msze święte tygodniowe sprawujemy o godz. 7.00!
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza Święta w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 7.00. Do szczególnego udziału zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
  6. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16.00. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
    Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 7.00.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej po Mszy świętej o godz. 11.00.