Aktualności

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Koszt: 1000 zł plus 375 euro – bilet, transfer, ubezpieczenie i pobyt w Portugalii i Hiszpanii:

  • przejazd autokarem na trasie całej pielgrzymki w Portugalii i Hiszpanii,
  • nocleg w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie: (śniadanie, obiad, kolacja),
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • ubezpieczenie,
  • przewodnicy.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1: Lizbona – 5.10.2017 (czwartek)
O godz. 11.00 zbiórka na lotnisku w Modlinie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.

Bagaż. Dozwolona jest jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i drugi mały bagaż (torebki, teczki, komputery przenośne zakupione produkty, aparaty, itp). Wszelkie kosmetyki (kremy, perfumy, itp.) nie mogą być w pojemnikach większych jak 100 ml.

Zabieramy tylko rzeczy potrzebne: wygodne buty, ubranie, rzeczy osobiste, leki (nie zabieramy ręczników). Nie można przewozić w bagażu rzeczy ostrych (nożyczki, noże, pilniczki, itp.)

Odlot do Portugalii. Po przylocie (ok. 16.00) zwiedzanie Lizbony: m.in. perła architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynna wieża Belem oraz pomnik Odkrywców. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, kolacja. 21.30 – udział w nabożeństwie różańcowym fatimskim z lampionami, nocleg.

Dzień 2: Fatima, Aljuster, Valinhos – 6.10.2017 r. (piątek)
Śniadanie godz. 8.00. Msza św. w Kaplicy Objawienia Matki Bożej (Serce Sanktuarium Fatimskiego). Pielgrzymowanie po Sanktuarium Fatimskim, Mur Berliński, Żłobek, Bazylika Matki Bożej Różańcowej z Fatimy z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, Figura Niepokalanego Serca Maryi, pomnik św. Jana Pawła II i bł. Pawła VI, muzeum Fatimskie, Valinhos – 3 km od Sanktuarium miejsce objawieńMatki Bożej w dn. 19.08.1917 r.
Aljuster – domy pastuszków: Franciszka i Hiacynty de Marto oraz Łucji dos Santos, muzeum, Loca do Anjo – miejsce objawień Anioła Pokoju, dąb skalny – gdzie odbywały się objawienia, kościół w którym zostali ochrzczeni pastuszkowie. Droga Krzyżowa, urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria.
Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, gdzie Matka Boża przekazała dzieciom tajemnice fatimskie.
19.30 kolacja.
21.30 Nabożeństwo fatimskie i procesja z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: Santiago de Compostela, Braga – Sanktuarium Bom Jesus – 7.10.2017r. (sobota)
6.30 śniadanie. Wyjazd do Santiago de Compostela (Hiszpania), znajduje się tu odnaleziony w cudowny sposób grób jednego z 12 apostołów – św. Jakuba Starszego. Ciało apostoła ściętego z polecenia namiestnika rzymskiego Heroda I Agrypy (42 lub 44 r n.e.) umieszczono w łodzi bez wioseł, która została przeniesiona na skrzydłach anielskich aż do wybrzeży północnej Hiszpanii, w okolice portu Padron. Stąd odebrała je i pochowała na dawnym cmentarzu królowa Lupa.

Około 813 r. n.e. pustelnik Pelayo ujrzał w nocy deszcz gwiazd spadających na pobliskie wzgórze. Podzielił się swoją wizją z miejscowym biskupem Teodomirem, który zleciwszy zbadanie sprawy, odkrył kamienny grobowiec zawierający szczątki męczennika. Wybudowano w tym miejscu kościół, a nazwa Compostela (łac. campus stellae – pole gwiazd), przypomina cudowne wydarzenie związane z tym miejscem. Zwiedzanie. Obiad w Santiago de Compostela. 15.00 – Msza św. w Katedrze św. Jakuba.

Zwiedzanie sanktuarium BOM JESUS – usytuowanego na wzgórzu do którego prowadzą liczne schody i kapliczki DROGI KRZYŻOWEJ. Powrót do Fatimy. Kolacja.

Dzień 4: Coimbra, Batalham Alcobaca, Nazare – 8.10.2017 r, (niedziela)
8.00 śniadanie. Wyjazd do Batalha, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Przejazd do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów – Msza św. w sanktuarium piaszczystej plaży. Obiad w Adega Oceano. Następnie udamy się do Coimbry – klasztoru, w którym od 1948 roku mieszkała siotra Łucja (jedna z trójki dzieci, którym objawiła się Matka Boża). Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie. Kolacja – godz. 19.30. Udział w Modlitwie Różańcowej i Nabożeństwie Fatimskim o godz. 21.30.

Dzień 5: Lizbona – 9.10.2017 r. (poniedziałek)
Śniadanie – godz. 6.30. Wyjazd o godz. 7.00 do stolicy Portugalii – Lizbony. Zwiedzanie miasta. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony przejdziemy do: Kościoła pw. św. Antoniego, miejsca narodzin św. Antoniego. Msza św. o godz. 13.00. Obiad (Santa Rita). Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Modlin około godz. 22.00.

Zapisy do 28 maja 2017 r. Zapraszamy!