Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu za pomocą masmediów. W tym roku, z racji pandemii koronawirusa, liturgię Triduum Paschalnego będziemy przeżywali w naszych domach. Szczegółowy program znajduje się na naszej stronie internetowej i w gablocie parafialnej: „Jak w tej trudnej sytuacji przeżyć Wielki Tydzień?”.
  3. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Ofiarujmy nasz post w intencji o nasze nawrócenie i ustanie pandemii koronawirusa.
  4. Z racji sytuacji społecznej związanej z epidemią, podjęliśmy z zainteresowanymi osobami decyzję o przełożeniu daty I Komunii świętej na 13 września 2020r.