Ogłoszenia

Niedziela Palmowa, Czyli Męki Pańskiej 14 kwietnia 2019 r.

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś po Mszy świętej o godz. 9.00.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 19.00
 4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 17.00. Po jego zakończeniu o godz. 17.30 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 21.00.
 5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.
 6. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. od 8.00 do 12.00 co godzinę.
 7. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec!!!
 8. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego. Msza święta rezurekcyjna o godz. 6.00.
 9. W zakrystii i u ministrantów możemy nabyć chlebki dobroci Caritas w cenie 6 zł.
 10. W minionym tygodniu zostały zakupione i zamontowane stojaki na 20 rowerów. Możemy już z nich korzystać przyjeżdżając do kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę a przeznaczone na realizację prac gospodarczych prowadzonych w naszej Parafii.
 11. Dziękuję harcerzom i wszystkim, którzy sprzątali naszą miejscowość przygotowując ją na święta Wielkanocne.
 12. Młodzieży z klas ósmych życzymy Bożego błogosławieństwa, spokoju, ufności i jak najlepszych wyników podczas rozpoczynających się jutro egzaminów.