Ogłoszenia

Niedziela Palmowa 25 marca 2018r.

  1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
  2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali po Mszy świętej o godz. 9.00. Mamy „chlebki dobroci”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
  3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 17.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 19.00.
  4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową, a o godz. 17.30 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz.21.00.
  5. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów co godzinę od godz. 8.00 do 12.00.
  6. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte o godz. 9.00, 11.00 i 12.30.
  7. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Michalak kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Beata Wasyńczuk panna z parafii św. Brata Alberta w Lublinie.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Zofia Wanda Mrozik z ul Zielnej w Marysinie, jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz.11.00 na Majdanku.