Ogłoszenia

Niedziela Bożego Miłosierdzia 23 kwietnia 2017 r.

  1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
  2. Wraz z Radą Duszpasterską, po zasięgnięciu opinii ekspertów budownictwa, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu przygotowań do prac związanych z dociepleniem naszej świątyni. Chcemy, abyśmy mogli tutaj w stosownych warunkach przeżywać najważniejsze chwile naszego spotkania z Bogiem.
  3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.
  4. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię o godz. 17.00 połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy, także mieszkańcy miast, proszą o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  5. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
  6. Z racji 100 rocznicy objawień fatimskich, organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 5 – 9 października 2017r. Chętnych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.
  7. Informujemy, że uroczystości związane z I Komunią Świętą w naszej parafii będą miały miejsce 14 maja 2017r. o godz. 10.30 i 12.30 zaś  rocznica I Komunii Świętej 21 maja 2017r. o godz. 11.00.
  8. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.