Ogłoszenia

Najświętszej Trójcy 7 czerwca 2020 r.

  1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30, Ks. Robert Jabcoń odprawi w naszej parafii Mszę świętą prymicyjną. Zapraszam na nią wszystkich parafian i naszych miłych gości.
  3. W przyszłą niedzielę w godz. 10.00 – 14.00, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, organizuje w naszej parafii akcję oddawania krwi. Serdecznie zachęcam wszystkich do włączenia się w to szczytne dzieło.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.00. Wcześniej odprawiona zostanie Msza święta o godz. 9.00.

    Z racji procesji nie będzie Mszy świętej o godz. 12.30.

  5. Zapraszamy do wirtualnego udziału w KONCERCIE CHWAŁY. Będzie on transmitowany przez TVP 3 w pasmie ogólnopolskim 11.06.2020 r. od godz. 19.00.

W tym tygodniu patronują nam 08.06 św. jadwiga królowa i 13.06 św. Antoni padewski