Ogłoszenia

Najświętszej Trójcy 27 maja 2018 r.

 1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej godz. 12.30. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wyjdziemy w procesji eucharystycznej, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Proszę mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:
  • Kaplica Matki Bożej: ul. Południowa, ul. Szkolna i Snopków północny
  • Kaplica św. Franciszka: Osiedle i pozostali mieszkańcy Snopkowa
  • Kaplica św. Barbary: Marysin
  • Kaplica św. Stanisława Kostki: Natalin

  Dzieci po I Komunii i rocznicy I Komunii zapraszamy w uroczystych strojach!

 2. Na placu zamkowym w Lublinie od godz. 19.30 rozpocznie się Koncert Chwały. Serdecznie zapraszamy!
 3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 17.00.
 4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy świętej o godz. 17.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również po Mszy świętej o godz. 17.00.
 6. W piątek zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Spowiedź od godz.16.30. Tego dnia na mocy dyspensy Księdza Arcybiskupa nie obowiązuje obowiązek powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Jesteśmy zachęceni do zastąpienia go innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
 7. Zachęcamy do zapoznania się z informacją naszej Gminy dotyczącą naboru wniosków o bezpłatną utylizację odpadów azbestowych.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwach poświęcenia pól i przygotowali ołtarze stacyjne.
 9. Przypominamy, że do 15 czerwca trwają zapisy na pielgrzymkę październikową do Włoch.