Ogłoszenia

Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019 r.

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00, po której wyruszy procesja. Nie będzie Mszy świętej o godz.12.30.
  3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy mieszkańców Ołtarz I Snopków, ołtarz II Snopków Osiedle, ołtarz III Marysin, ołtarz IV Natalin.
  4. Dzieci, które przeżywały w tym roku Pierwszą Komunię Świętą i Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej przychodzą w strojach komunijnych!
  5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00.
  6. 18 czerwca zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci Patronki naszej parafii Bł. Karoliny Kózkówny. Po nabożeństwie zbiórka ministrantów i lektorów. Przypominamy o zapisach na pielgrzymkę do Zabawy 18.07.2019r.
  7. Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie sprawowana w naszym kościele we środę 19.06.2019r. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci z rodzinami.
  8. Zapraszamy dzisiaj na godz.18.00 wszystkich pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.