Ogłoszenia

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 26 listopada 2017r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Po mszy świętej możemy nabyć kalendarze edycji paulińskiej.
  3. W minionym tygodniu ukończyliśmy prace związane z odnowieniem ogrodzenia parafialnego od strony wschodniej. Zachęcam do obejrzenia. Na remont dachu złożono ofiary 100 i 500 zł.
  4. Jak informowaliśmy, zostały zakupione organy kościelne Eminent. Ich koszt z transportem wyniósł 4900 zł. Bóg zapłać rodzinie, która ofiarowała na ten cel 2000 zł.
  5. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznej Mszy Świętej o godz. 17.00, na którą serdecznie zapraszam.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie taka możliwość w piątek od godz.16.00. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.
  7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. W przyszłą niedzielę, pierwszą Adwentu, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Proszę radnych o sprawne dostarczenie ich do rodzin naszych parafian.
  8. 4 grudnia odbędzie się uroczyste przeniesienie figury Św. Barbary do czwartej kaplicy. Już teraz zachęcam do przygotowania się do tej uroczystości. 103 lata temu, w tym dniu, odnaleziono ciało Patronki naszej parafii w radłowskim lesie.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Edwarda Stachurę ze Snopkowa i śp. Mariana Zygę, dziadzia naszego pana organisty. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.