Ogłoszenia

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 25 listopada 2018 r.

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włączają się ministranci i lektorzy obchodzący swoje święto patronalne. Gratulujemy naszym ministrantom udziału w rozgrywkach dekanalnych turnieju piłki nożnej. Dzisiaj pobłogosławione zostały opłatki na stół wigilijny. Nasi radni przyniosą nam je wraz z planem kolędy i listem do parafian.
 3. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych po Mszy świętej o godz. 17.00.
 4. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy po Mszy świętej o godz. 17.00.
 5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczynamy nasze rekolekcje, które poprowadzi ks. dr Marek Gątarz. Porządek nauk:
  Niedziela: 2 grudnia: 9.00, 11.00 i 12.30
  Poniedziałek: 9.15 nauka dla dzieci, o 17.00 i 19.00 Msza święta dla dorosłych. Jest to dzień spowiedzi.( pół godziny przed Mszą świętą )
  Wtorek: 9.15 Msza święta z udziałem dzieci, 17.00 i 19.00 Msza święta dla dorosłych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa.