Ogłoszenia

IX Niedziela Zwykła 3 czerwca 2018r.

  1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
  2. Do czwartku włącznie bierzemy udział w procesjach eucharystycznych. W czwartek na zakończenie proszę mieszkańców poszczególnych części naszej parafii o udekorowanie kaplic i wzięcie udziału w nabożeństwie.
  3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy świętej o godz. 17.00.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Świętą będziemy sprawować o godz. 17.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli pielgrzymów z grupy 6. Jest to ostatnie spotkanie formacyjne wciągu roku. Kazania będzie głosił przewodnik grupy Ks. Emil Mazur.
  7. W ubiegłym tygodniu prowadzone były prace montażowe nowych okien w wieży kościoła. Taca w przyszłą niedzielę ( drugą miesiąca ) jest wyrazem naszej hojności i troski o sprawy remontowe w naszej parafii.
  8. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Włoch. Program umieszczony jest na naszej stronie internetowej i dostępny jest w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.