Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła 28.01.2018 r.

  1. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 gościmy kleryków z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, którzy przybywają by zawierzyć swoją drogę powołania Błogosławionej Karolinie Kózkównej i Świętemu Stanisławowi Kostce.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 w domu parafialnym w Jastkowie, odbędzie się spotkanie pielgrzymów biorących udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej. Prosimy zabrać ze sobą paszport i pozostałą kwotę do zapłaty.
  3. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  6. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godz.17.00. Na rozpoczęcie Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Dekorację świąteczną naszej świątyni rozbierzemy 3 lutego o godz. 9.00. Zapraszamy chętnych do pomocy.
  7. 2 lutego przypada rocznica bitwy pod Marysinem. Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz.11.00 w kościele Św. Stanisława bm w Lublinie przy ul. Zbożowej 75. Następnie złożymy wieńce przy pomniku przy ul. Szarugi w Marysinie.
  8. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.