Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019 r.

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godz. 16.15. Osoby, które spowiadały się w czasie rekolekcji i są w stanie łaski uświęcającej przystępują w piątek do Komunii świętej.
  3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek po Mszy świętej o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.
  4. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we czwartek od godz. 9.00.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję Księdzu Rekolekcjoniście, kapłanom posługującym w konfesjonale, paniom posługującym w kuchni na plebanii, organiście i wszystkim, którzy zatroszczyli się o piękno świątyni i liturgii.
  6. W dniach 4-6 kwietnia 2019r. odbędzie się wiosenna akcja sprzątania gminy Jastków. Szczegóły znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  7. Zapraszamy na dni otwarte XXI LO im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie, Biskupiaka. W nadchodzącym roku planowane jest otworzenie 12 nowych oddziałów. Kandydaci z gimnazjów 3 kwietnia a kandydaci ze szkół podstawowych 4 kwietnia o godz. 12.00.
  8. Dzisiaj po Mszach świętych ministranci i harcerze rozprowadzają palmy.