Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna 7 maja 2017 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszam na Eucharystię o godz. 17.00. W sąsiedniej parafii przy ul. Zbożowej w Lublinie suma odpustowa o godz. 18.00. Ksiądz Proboszcz serdecznie nas zaprasza.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po mszy świętej o godz. 17.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. W tym dniu spowiedź dzieci i ich rodziców przed I Komunią Świętą o godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystości związane z I Komunią Świętą o godz.10.30 i 12.30. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszymi modlitwami.
  6. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę ( drugą miesiąca) rozpoczną nasze przygotowanie do ocieplenia budynku kościoła parafialnego. Dziękujemy za zrozumienie i hojność.
  7. Jesteśmy zaproszeni na koncert maryjny do parafii św.Józefa w Lublinie przy ul. Filaretów 7. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.