Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019r.

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
  2. Dzisiaj do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 27 dzieci. Życzymy im aby pozostały wierne Panu Jezusowi do końca życia. Dziękuję rodzicom za przygotowanie świątyni na uroczystości. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień.
  3. Za tydzień, w niedzielę 19 maja, do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. Próba i spotkanie organizacyjne rodziców będzie we wtorek 14 maja po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.
  4. 18 maja, po Mszy świętej wieczorowej, weźmiemy udział w comiesięcznym nabożeństwie za wstawiennictwem Patronki naszej parafii Bł. Karoliny Kózkówny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.