Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu 23 grudnia 2018 r.

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz.7.00.
 3. Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 26.04.2019r.
 4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o odczytaniu fragmentu Ewangelii, wspólnej modlitwie oraz śpiewie kolęd.
 5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00.
 6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.
 7. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino. Od tego dnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Będzie ona przebiegała zgodnie z planem jaki otrzymali nasi parafianie wraz z opłatkiem.
 8. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 17.00.
 9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Piotra Bartoszewskiego, tatę naszego ks. Pawła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,

 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,

 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.